Wynajęcie samochodu w Maroku – polecane miejsca, co wiedzieć

Widok z okna samochodu na drodze do wybrzeża Atlantyku. Maroko. Agadir.

Nie da się ukryć, że Maroko od dawna już stanowi wdzięczny cel peregrynacji turystycznych Europejczyków. To kraj wielu kontrastów, przyciągający podróżnych wieloma historycznymi zabytkami, mezaliansem wielu kultur etnicznych, pięknymi plażami granatowego Atlantyku i niebanalna kuchnią. Wiele osób decyduje się podróżować do tego afrykańskiego państwa na … Zobacz więcej »

Maroko z dziećmi – darmowe atrakcje, co warto zwiedzić

Dwoje dzieci bawi się w największej piaskownicy na świecie - na Saharze.

Maroko to spokojny kraj, który warto odwiedzić z dziećmi w każdym wieku. Duże rodziny są standardem w marokańskiej kulturze. Popularnym modelem są tu rodziny składające się z pięciorga do sześciorga dzieci, a wielopokoleniowe domy są uważane za normę. Nie jest niczym niezwykłym, że ludzie, których … Zobacz więcej »

Ile kosztują wakacje w Maroku? Co warto wiedzieć?

Czerwone łuki na wybrzeżu Atlantyku. Marocco

Maroko według niektórych podróżników to kraj, który jest z pewnością trudny do podróżowania – przynajmniej w porównaniu z Europą Zachodnią. Pomimo tego warto się tam wybrać. Krajobrazy są spektakularne, jedzenie fantastyczne, a kultura fascynująca. W całym Maroku znajdziesz piękne miejsca do odkrycia. Marrakesz jest nieco … Zobacz więcej »

Jak przygotować się do wyjazdu do Maroka?

Stara medyna w Fezie (Fes El Bali), Maroko o wschodzie słońca. Starożytne miasto i najstarsza stolica Maroka. Jedno z cesarskich miast Maroka. Miejsce światowego dziedzictwa Unesco

Maroko jest jednym z najbardziej magicznych, a jednocześnie wymagających miejsc na świecie. To wyjątkowy kraj, o którym przed podróżą trzeba nieco poczytać, aby poznać jego kulturę, wówczas będziesz w stanie się nim odpowiednio cieszyć. Wizyta w Maroku może być zarówno niesamowita, jak i chaotyczna, dlatego ważne jest, … Zobacz więcej »

Jak tanio zwiedzić Maroko? Przewodnik, atrakcje

Dziedziniec w pałacu El Bahia, Marrakesz, Maroko

Maroko oferuje mnóstwo atrakcji dla podróżnych dysponujących każdym budżetem. Możesz być pewien, że zostaniesz ciepło powitany i poczujesz autentyczną gościnność niezależnie od tego, ile posiadasz pieniędzy. Poświęć trochę czasu na naukę kilku podstawowych marokańskich zwrotów, aby nawiązać kontakt z mieszkańcami. Poniżej znajdziesz najważniejsze wskazówki, które … Zobacz więcej »

Najbardziej instagramowe miejsca w Maroku – sprawdź!

Piękne typowe marokańskie płytki w madrasie - Maroko

Maroko to kraj w Północnej Afryce, który oferuje obfitość zachwycających widoków idealnych do podzielenia się na platformach społecznościowych. Jest to miejsce, które cieszy się dużą popularnością wśród miłośników fotografii i podróżników, chcących uwiecznić urok starożytnych budowli, zapierających dech w piersiach krajobrazów a także dynamicznych scen … Zobacz więcej »

Lotniska w Maroku – praktyczne informacje

Samolot pasażerski w locie. Samolot nabiera wysokości nad zieloną równiną. Widok samolotu z przodu.

Maroko jest to państwo znajdujące się w północno-zachodniej części Afryki. Otacza je Morze Śródziemne oraz Ocean Atlantycki. Może poszczycić się świetnie rozbudowaną infrastrukturą drogową oraz lotniczą. Na terenie kraju znajduje się kilka bardzo ważnych lotnisk, co ułatwia skomunikowanie z tym państwem. Przy ich pomocy kraj … Zobacz więcej »

Podpowiadamy, co warto zjeść w Maroku

Świąteczny stół Eid al-Fitr. Ramadan rodzinny obiad. Łamanie postu, iftar. Arabska tradycyjna kuchnia bliskowschodnia

Marokańska kuchnia jest jedną z najlepszych na świecie, z wpływami arabskimi, żydowskimi, berberyjskimi, subsaharyjskimi, a nawet rzymskimi. Nie jest to zaskakujące, biorąc pod uwagę historię tego kraju leżącego na skrzyżowaniu dróg pomiędzy Afryką, Europą oraz Bliskim Wschodem. W Maroku kuchnia różni się znacznie w zależności … Zobacz więcej »

Jakie formalności przed wylotem do Maroka?

Pasażer bezpiecznie sprawdzający paszport przy automatycznej bramce na lotnisku - Dokumenty podróżne.

Maroko to popularny cel turystyczny dla wielu podróżników. Planujesz zobaczyć medynę w Marrakeszu, Casablankę, malowniczą dzielnicę Oudaias Kasbah w Rabacie i wiele pięknych meczetów? A może chcesz spędzić czas na plażach w Maroku? Podczas planowania wakacji nie zapomnij o formalnościach przed wylotem do Maroka. Paszport to … Zobacz więcej »